SPRiN Regulice Gospodarze
Korona Mętków Goście

Korona Mętków

SPRiN Regulice - Korona Mętków 4:0 (3:0)

Bramki: 2x Paweł Matusik 41', 45', Jakub Ciołek 21', Rafał Brzezoń 75'

SPRiN: Piwowarczyk- Prasak, M. Matusik (73' Grębski), R. Starzykiewicz, Kołacz- Sikora (76' Jamro), Brzezoń, P. Matusik (76' Praszek), Seremak (70' Tylek), J. Ciołek- K. Turek (60' Lizoń)

Korona: Ćwikła- Bogacz, Plata, Paliwoda, Szweda, Bulek, Poznański, Likus (65' Piegzik), Cudak, Majka, Wika

W ostatnim meczu sezonu przyszło nam się mierzyć z "rycerzami wiosny". Korona Mętków w dotychczasowych meczach rundy rewanżowej wygrała 12 spotkań i 1 zremisowała. Trener Matusik miał pełen komfort co do ustalania składu, gdyż miał dostępną praktycznie pełną kadrę. W meczu nie mógł wystąpić jedynie zawieszony za kartki Kamil Ciołek.

Od początku meczu widać było w grze Regulic pełne skupienie i świadomość stawki meczu. Od pierwszego gwizdka ruszyli śmiało na przeciwnika całkowicie go dominując. Rywale mieli ogromne problemy, żeby wyjść z własnej połowy, a SPRiN konsekwentnie rozgrywał i stwarzał sobie kolejne sytuację. Kilkukrotnie dochodzili do dobrych okazji, ale obrońcy do pewnego momentu skutecznie blokowali strzały. Kilka oskrzydlających akcji mogło przynieść bramkę, ale brakowało dokładnego kluczowego podania. Bramka była kwestią czasu. W 21 minucie Wojciech Sikora dośrodkował z rzutu rożnego, a celną główką popisał się Jakub Ciołek otwierając wynik meczu. Niedługo później świetną okazję miał Paweł Matusik. Po wyprowadzeniu piłki z obrony, Rafał Brzezoń zagrał dalekie dokładne podanie na skrzydło do Jakuba Ciołka, który wycofał piłkę na przedpole, gdzie dużo miejsca miał Paweł Matusik, ale jego strzał obronił bramkarz gości. Chwilę później z rzutu wolnego z okolic 25 metra uderzał Wojciech Sikora, minimalnie nad poprzeczką. W 41 minucie Krystian Kołacz z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, a błąd w komunikacji między obrońcą, a bramkarzem wykorzystał Paweł Matusik, który podwyższył wynik meczu. W ostatniej akcji pierwszej połowy, Krystian Kołacz uprzedził obrońcę gości w ich polu karnym i został przez niego sfaulowany i sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny bardzo pewnie wykorzystał Paweł Matusik. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą połowę. Goście tylko raz zagrozili bramce Regulic, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawodnik Korony uderzał bardzo niecelnie. Były to najlepsze 45 minut w wykonaniu naszej drużyny.

W drugiej połowie SPRiN mając wynik obniżył nieco tempo meczu i spokojnie rozgrywał akcję od tyłu. W dalszym ciągu to Regulice prowadziły grę. Świetną okazję miał Wojciech Sikora po dośrodkowaniu Prasaka, ale strzał naszego skrzydłowego był bardzo niecelny. Niedługo później po stracie Pawła Matusika Korona stworzyła sobie najlepszą okazję do zdobycia bramki, ale piłkę po strzale napastnika z linii bramkowej wybił Krystian Kołacz. W 75 minucie sędzia przyznał rzut wolny z okolic 20 metrów. Najprzytomniej zachował się Rafał Brzezoń, który nie czekał aż rywale ustawią się do stałego fragmentu gry, tylko uderzył w kierunku dalszego rogu (bramkarz stał przy krótkim rogu i ustawiał mur) i umieścił piłkę w siatce i jak się okazało ustalił wynik meczu. Kolejna sytuacja Korony kolejny raz była spowodowana przez własny błąd, tym razem Piwowarczyka, który wznawiając grę podał prosto pod nogi rywala. Na szczęście naprawił własny błąd, do spółki z obrońcami. W końcowej fazie meczu Mętków jeszcze raz zagroził bramce, ale dobrą interwencją popisał się Piwowarczyk.

Zwycięstwo oznacza, że SPRiN Regulice wygrywa B klasę. Dzisiejsza gra zdecydowanie mogła się podobać. Twardo grająca drużyna, ambitna, waleczna, grająca kombinacyjnie. Tak grającą naszą drużynę chcielibyśmy zawsze oglądać. Cała drużyna zagrała bardzo dobrze, ale należy wyróżnić Krystiana Kołacza, który zagrał świetne zawody. Zanotował asystę, wywalczył karnego, w drugiej połowie wybił piłkę z linii bramkowej i przez cały mecz był aktywny w ofensywnie i defensywie. Po końcowym gwizdku sędziego wystrzeliły szampany, odtańczony został taniec radości i zaczęła się feta z okazji mistrzostwa.

Mistrzostwo jest nasze!!!

Galeria zdjęć dostępna na naszej stronie na fb pod tym linkiem: https://www.facebook.com/pg/SPRiN-Regulice-1405409196390461/photos/?tab=album&album_id=2081596268771747

W poniższym linku można obejrzeć fragmenty meczu z Mętkowem (m. in. nagrane zostały 3 bramki), a przede wszystkim pomeczową radość i fetowanie mistrzostwa.