Utworzono:

17.12.2021

Górnik Siersza - SPRiN Regulice 2:3 (2:1)

Bramki: Mariusz Krakowiak 16', 23' - Paweł Matusik 2' (k) 48', Rafał Tylek 78'

W 11 kolejce B klasy SPRiN nie bez problemu pokonał na wyjeździe Górnika. Oprócz strzelców bramek należy w tym meczu wyróżnić trenera Macieja Matusika, który miał udział przy wszystkich bramkach. To po faulu na nim został podyktowany rzut karny, a następnie zanotował 2 asysty.

SPRiN: Prasak- Brzezoń, Ciołek, R. Starzykiewicz, Lizoń- Sikora, M. Matusik, P. Matusik, Turek, Tylek (83' G. Starzykiewicz)- Knapik

Górnik: Buziewicz- Skórzewski (65' Myziak), Zając, Kasprzycki (46' Pawletta), Mendela, Niedziałkowski, Krakowiak, Sajdak, Lizończyk, Motyka, Oczkowski

Pomimo niesprzyjającej aury SPRiN odnosi kolejne zwycięstwo i dzięki temu zasiada ponownie w fotelu lidera (mecz Korona Mętkow - Ruch Młoszowa został odwołany z powodu zalania boiska w Mętkowie, a to właśnie Ruch był liderem przed tą kolejką). Goście bardzo szybko wyszli do przodu, starszy z rodziny Matusikow dostał piłkę w pole karne, został sfaulowany, a Paweł wykorzystał 11-stke i od 2 minuty Regulice prowadziły. Radość nie trwała jednak długo , ponieważ w 10 minucie meczu, po zagraniu ręką w polu karnym Lizonia sędzia podyktował drugi w tym meczu rzut karny, tym razem dla Górnika. Bramkarz SPRiN-u wyczuł intencje strzelca jednak piłka zatrzepotała w siatce. Niedługo później po wybiciu piłki przez Prasaka, napastnik gospodarzy przyjął piłkę na 25 metrze i oddał mocny strzał, Prasak próbował naprawić swój błąd, jednak interwencja nie była wystarczająco dobra i było 2:1. Taki rezultat utrzymał się do przerwy.

Po przerwie SPRiN wyszedł jeszcze bardziej do przodu i ciągłymi atakami nękał bramkę Górnika, gospodarze natomiast oddali tylko dwa strzały na bramkę, z którymi jednak dobrze poradził sobie Prasak. Po doskonałym zagraniu Macieja Matusika, piłkę w polu karnym przyjął młodszy z Matusików i umieścil ja w samym okienku bramki i było 2:2. W 75 minucie kolejnym dograniem popisał się Maciej Matusik, który zagrał do Tylka, ten zszedł na lewą nogę i uderzył pod poprzeczkę nie do obrony na 2:3. Swoje świetne okazje w tym meczu mieli też wielokrotnie Turek, Sikora, Knapik , Tylek oraz Matusikowie, jednak strzały były, albo niecelne, albo wprost w bramkarza gospodarzy.

Festiwal niewykorzystanych sytuacji i dużo szczęścia, tymi słowami można idealnie podsumować ten mecz, jednakże najważniejszy jest wynik, a to zwycięstwo było niezbędne w walce o awans. W następnej kolejce SPRiN podejmie na własnym boisku Wisełkę Rozkochów. Wszystkich kibiców i sympatyków zapraszamy, gdyż emocji na pewno nie zabraknie. Początek meczu w niedzielę o 14:00.

Na naszej stronie na facebook przedstawiamy bramkę Pawła Matusika z rzutu karnego. Wystarczy wejść w ten link: https://www.facebook.com/1405409196390461/videos/1975327242731984/